Wojewódzki Turniej Wiedzy Historycznej

IV Wojewódzki Turniej Wiedzy Historycznej pt. „Jan Paweł II – nasz Papież”

W dniu 7.02.2020 odbył się już IV Wojewódzki Turniej Wiedzy Historycznej pt. „Jan Paweł II – nasz papież”  w Auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej  w Lublinie.

Celem Turnieju było rozbudzanie zainteresowań dzieci związanych z historią życia Karola Wojtyły, poszerzenie ich wiedzy na temat postaci Jana Pawła II, oraz zaangażowanie społeczności przedszkolnej do udziału w obchodach Roku Papieskiego.

Turniej wiedzy historycznej rozpoczął się eliminacjami  w których wzięło udział 18 dzieci z 9 przedszkoli publicznych i niepublicznych z Lublina,  wystawiając swoich reprezentantów w dwuosobowych drużynach : Przedszkole Nr 5 – z  ulicy Spokojnej i z Al. Racławskich z Lublina,  Przedszkole Nr 49 z Lublina , Przedszkole nr 50 , Przedszkole Nr 52, Przedszkole Nr 59, Przedszkole Nr 84, Przedszkole Nr 85 oraz NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE BAJKOLANDIA z Lublina. Drużyny otrzymały opiekunów -  studentki z Koła Naukowego Pedagogów i Animatorów Zabawy – Wydziału Psychologii i Pedagogiki UMCS, którzy opiekowali się drużynami przez cały czas trwania konkursu.

Po przywitaniu przybyłych gości przez Panią Dyrektor przedszkola Nr 14 mgr Anastazję Minik, oraz Dyrektora Przedszkola nr 64 mgr Dorotę Pawlak przedstawieniu Honorowego Patrona i Partnerów przez organizatora 18 dzieci rozpoczęło rozwiązywanie dwunastu zadań w formie kart pracy, które były wykonywane w określonym czasie odmierzanym przez zegar.

Przed każdym zadaniem dzieci zapoznane zostały z poleceniem zadania. Każde wykonane zadanie zostało umieszczone w specjalnie przygotowanym koszyczku z nazwą placówki - przygotowane do sprawdzenia. Wszystkie karty pracy zostały sprawdzone przez Jury w wyniku, z których wyłonionych zostało cztery drużyny do finałowej dogrywki,  ponieważ uzyskały taką samą liczbę punktów.

Ostatecznie I miejsce zajęło Przedszkole nr 84  z Lublina, po dogrywce  II  miejsce zajęło Niepubliczne Przedszkole Bajkolandia z Lublina, III miejsce zajęło Przedszkole nr 5 mieszczące się przy ul. Spokojnej w Lublinie,  IV  miejsce zajęło Przedszkole nr 50 z Lublina, - V  miejsce zajęło  Przedszkole nr 85 z Lublina,  VI miejsce zajęło z Przedszkole nr 52 z Lublina,  VII miejsce zajęło Przedszkole nr 5 mieszczące się przy Al. Racławickich  w Lublinie,  VIII miejsce zajęło Przedszkole nr 59 z Lublina,  IX miejsce zajęło Przedszkole nr 49 z Lublina.

Wszystkie uczestniczące w turnieju dzieci otrzymały medale, dyplomy i nagrody, natomiast dodatkowo 3 zwycięskie przedszkola otrzymały puchary. Podziękowania otrzymali nauczyciele i osoby pomagające w organizacji turnieju.

Wszystkim uczestnikom naszego Turnieju serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!!!!